Verzoek wijziging AVV-besluit Brancheorganisatie Akkerbouw

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Hallum
Datum 26 november 2024

Vraag1

Bent u van mening dat het Programma Onderzoek en Innovatie 2021-2030 van Brancheorganisatie Akkerbouw ook van algemeen belang en van nut is voor de sectoren zaaizaad, groenten en fruit (vollegrondsgroente) en vlas en hennep?
Bent u van mening dat de van ondernemers in de uiensector gevraagde bijdrage tot voldoende (economisch) voordeel en resultaten leidt voor die ondernemers?
Ik denk dat het ontzettend belangrijk is , dat we collectief gefinancierd onderzoek kunnen doen naar de uitdagingen waar met name de uienteelt voor staat. Uitdagingen zitten met name op het gebied van gewasbescherming . Door een toenemende ziektedruk (klimaat) en verschraling van het middelenpakket lopen we als telers gewoon vast in de teelt. Dus ja de bijdrage per ha kan de sector zeer goed gebruiken om de uienteelt in de benen te houden in NL.