Herzieningswet Wet openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba en Wet financiën openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Kralendijk
Datum 30 september 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de Herzieningswet Wet openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba en Wet financiën openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba, dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Mijns inziens is het van groot belang dat de functie van Rijksvertegenwoordiger gehandhaafd blijft. Zodat er wordt toegezien of er op Bonaire sprake is van goed bestuur. Dat is niet altijd het geval. Zo is er op Bonaire weinig concrete daadkracht vanuit het OLB te bespeuren als het gaat om het behoud van het milieu. Als voorbeeld geef ik de talloze illegale zandafgravingen hier op Bonaire. Ook worden er terreinen kaal geschoven die in gebied met bestemming ‘Open Landschap’ liggen. Door Toezicht en Handhaving wordt hiertegen vooralsnog nagenoeg niets ondernomen. Dit gaat ten koste van het kwetsbare droog tropische woud op Bonaire. Instandhouding van de functie van Rijksvertegenwoordiger is daarom m.i. beslist noodzakelijk.