Wet toezicht informeel onderwijs

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Hardinxveld-Giessendam
Datum 20 november 2024

Vraag1

Wilt u reageren op het Wetsvoorstel Toezicht informeel onderwijs dan kunt u hier een reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten en/of door een bericht te uploaden.
Dit wetsvoorstel gaat naar mijn mening echt veel te ver.

Een overheid die ruimte wil geven aan een breed pallet aan visies zal moeten aanvaarden dat er visies zijn die de meerderheid in onze samenleving niet deelt. Als slechts de algemeen aanvaarde normen en waarden toegestaan zijn, dicteert de meerderheid de minderheid. Ruimte voor minderheden neemt dan af, en neemt de onvrede en ongehoorzaamheid toe. M.i. heeft dit wetsvoorstel dan ook een tegengesteld effect.

Als u een pluriforme samenleving voorstaat met ruimte voor minderheden kunt u niet aan de andere kant die vrijheid beperken die mij nu de ruimte geeft om te denken wat ik denk, te zeggen wat ik zeg en mijn kinderen te onderwijzen zoals ik vind dat goed (informeel) onderwijs gegeven moet worden.

Wat u met regulier onderwijs wel kunt, namelijk doelen en eisen stellen, kunt u niet met informeel onderwijs. Dit komt nog dichter bij mijn persoonlijke levenssfeer. Dit neigt naar het regeren achter de voordeur. Want dat ik soms mijn kinderen door anderen laat onderwijzen, omdat zij daar beter in zijn en wel de tijd voor hebben, gebeurt omdat ik dat van waarde vindt voor de toekomst van mijn kinderen en past bij de wijze waarop ik mijn kinderen wil opvoeden. En nee, ik wil geen overheid die zich zo gaat bemoeien met de opvoeding van mijn kinderen. U weet het niet beter dan ik!

En nee, ik heb niks te verbergen, maar ik voel me wel bezwaard om alles met u te delen.
Van harte eens dat u uitwassen, daar waar de rechtstaat in het geding is, bestrijd. Maar daarvoor hebt u helemaal dit wetsvoorstel niet nodig, althans niet in deze vorm!


Kortom,
- Bestrijding van activiteiten die als doel hebben enigermate de rechtstaat te ondermijnen moeten bestreden worden. maar daarvoor is dit wetsartikel in deze vorm niet nodig.
- Faciliteer/promoot informeel onderwijs, omdat zij een rol vervullen die regulier onderwijs niet kan vervullen, kinderen worden er veelal beter van.
- Ga u niet vertillen aan het controleren van allerlei plaatsen waar kinderen wat leren. Het levert u een nieuwe schandaal/affaire op.
- Heb niet de illusie dat degenen die ondermijnende activiteiten ontplooien zich aan deze wet gelegen zullen laten liggen.

Stop de bureaucratische draak die hier op de loer ligt!
Moedig kinderen en hun ouders aan om de vele mogelijkheden die er zijn tot (informeel) onderwijs te benutten en blijf er als overheid lekker buiten!