Intrekkingswet Zondagswet
Reactie
Naam
|
WG Rietveld
|
Plaats
|
Nieuwegein
|
Datum
|
23 mei 2016
|
Vraag1
Wilt u reageren op het voorstel om de Zondagswet in te trekken? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een tekst te typen of door een document te uploaden.
Mijn bezwaren om de Zondagswet in te trekken zijn de volgende:
1) het is goed om één dag in de week algemene rustdag te hebben, één van de gevolgen van het intrekken van de Zondagswet is dat alle dagen gelijk worden en er geen. Hierdoor krijgen de mensen nog meer prikkels op zich af en lopen het risico om overspannen te raken. Dit is eigenlijk nu al aan de gang en dit zal dan alleen maar toenemen.
2) de Christenen kan het op deze wijze moeilijker gemaakt worden om hun geloof samen te beleven in de kerk. Immers na het intrekken van de Zondagswet mag men in principe wel lawaai maken in de buurt van een kerkdienst in tegenstelling tot nu.
3) de gemeente mogen straks eigen regels maken voor de Zondag, dat werkt ook verwarrend. Want als men in gemeente A iets wel mag en in gemeente B niet dan weet je als burger uit bijvoorbeeld gemeente C niet meer waar wat wel en niet is toegestaan. Hierdoor ontstaat er chaos.
Tenslotte de Heere heeft niet voor niets aangegeven dat er een rustdag in de week moet zijn. Laten we daar ook acht op slaan.