Klimaatplan 2025-2035

Reactie

Naam mr H Sluiter
Plaats Dinxperlo
Datum 22 november 2024

Vraag1

Wil je reageren op het ontwerp-Klimaatplan 2025-2035? Dan kun je dat doen door een bericht achter te laten op deze pagina en/of door een document te uploaden.
Ik vindt het van belang dat mobiel erfgoed vanuit cultuur-historische waarde moet blijven bewegen en daarmee aan het publiek worden getoond.
De wereld federatie FIVA definieert mobiel erfgoed als volgt: mobiel erfgoed is een mechanisch voortgedreven voertuig, dat tenminste 30 jaar oud is en dat is onderhouden in een originele en historisch juiste conditie en daardoor deel uitmaakt van ons technische en culturele erfgoed.
Mobiel erfgoed is wat minder schoon dan moderne voertuigen. Dat is verwaarloosbaar omdat het gemiddeld slechts zo’n 1450 kilometer per jaar rijdt. Testrapporten op te vragen bij Fiva . Toch kan mobiel erfgoed nog minder impact op het milieu hebben. Dit kan door het gebruik van niet fossiele synthetische e-fuels. Ik vindt dat dit gestimuleerd moet worden.
Daarbij doen wij wel een dringend verzoek aan de Rijksoverheid; zorg dat belastingen en accijnzen op minder vervuilende brandstoffen, zoals e-fuels, zodanig worden bepaald dat zij in het gebruik niet duurder zijn dan de traditionele brandstoffen die zij vervangen. Beter is de keuze voor e-fuel brandstoffen gunstig te laten uitsteken boven fossiele brandstoffen, want er rijden naast historische voertuigen gigantisch veel jongere automobielen.
Met e-fuels moet het mobiele erfgoed toegang houden tot alle milieuzones. Dat is goed om de cultuur historische waarde aan het grote publiek te blijven tonen. En alleen rijdend kan ik als historische automobielbezitter mijn erfgoedbezit tonen gelijkwaardig aan musea die dat op een statische manier doen.