Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Utrecht
|
Datum
|
1 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Ten eerste, veel mensen vanuit de doelgroep leveren al vanaf dag één een belangrijke en zeer waardevolle bijdragen aan de Nederlandse maatschappij. Alleen al om die reden is vijf jaar een al te lange periode voor dat men het Nederlanderschap kan verkrijgen.
Ten tweede: men laat een belangrijke groep mensen die een grote bijdrage leveren aan de maatschappij, zowel emotioneel als identitair als met betrekking tot de opbouw van hun leven extra lang in een vacuüm. Dat is nergens voor nodig.
Ten derde: men geeft de boodschap af dat mensen, die een unieke en waardevolle en belangrijke bijdrage leveren aan Nederland, er niet bij horen. Wat doet dat met de maatschappelijke cohesie? Deze maatregel is bedoeld om polarisatie te versterken en gaat uit de stralen tegen iedereen die niet een geboren witte Nederlander is.
Ten vierde: een termijn van vijf jaar is internationaal gezien de standaard. Geen enkel onderzoek heeft aangetoond dat het positief is om die termijn te verlengen, integendeel. Dit is dus een wetsvoorstel, enkel bedoeld om niet Nederlanders te pesten en een sterke indruk te maken na de vooral extreem rechtse achterban. Maar zoals zo vaak met dit soort voorstellen: dat betekent niet dat het ook een goed voorstel is, integendeel.