Verlenging naturalisatietermijnen

Reactie

Naam WSP in the Netherlands (Ir. S.P.P. Dhulipala)
Plaats Arnhem
Datum 20 oktober 2025

Vraag1

U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Als Indiaan die mijn hele leven in de VAE heeft gewoond, waar burgerschap onmogelijk is ongeacht bijdrage en discriminatie op basis van paspoort systemisch is, koos ik ervoor om naar Nederland te komen specifiek vanwege de reputatie voor gelijkheid, transparantie en mensenrechten. Het verlengen naar 10 jaar voelt verontrustend bekend.

Ik studeerde mijn master aan de TU Delft, en in deze 2 jaar heb ik me oprecht welkom gevoeld. Iedereen was positief en behulpzaam - ik vond gelijkgestemde mensen die bijdrage boven afkomst waarderen. Na afstuderen koos ik ervoor te blijven en terug te geven aan de maatschappij die mijn leren koesterde.

Nu, als kennismigrant, help ik de Nederlandse elektrische infrastructuur vormgeven - werkend aan de groene transitie. Ik leer Nederlands en integreer diep. Maar 10 jaar betekent dat ik een decade een buitenstaander blijf ondanks mijn bijdragen en toewijding aan Nederland.

Na mijn hele leven paspoort-gebaseerde discriminatie te hebben ervaren, kwam ik naar Nederland om eindelijk ergens bij te horen dat menselijke waardigheid en gelijkheid waardeert. Vijf jaar bewijst toewijding; tien jaar spreekt de waarden tegen die mij hier brachten.