Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
|
Naam
|
EN Lelienhof
|
|
Plaats
|
Venlo
|
|
Datum
|
3 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Met betrekking tot het voorgestelde wetsvoorstel om de algemene naturalisatietermijn te verlengen van vijf naar tien jaar, wil ik graag aandacht vragen voor een aantal specifieke groepen die historisch en maatschappelijk een bijzondere positie innemen ten opzichte van Nederland.
Allereerst verzoek ik om expliciete aandacht voor personen afkomstig uit voormalige Nederlandse koloniën. Gezien de gedeelde geschiedenis, de langdurige institutionele en culturele banden, en het feit dat velen uit deze landen reeds generaties lang nauwe relaties onderhouden met Nederland, acht ik het van belang dat voor deze groep een uitzondering op de verlengde naturalisatietermijn wordt overwogen. Een generieke verlenging zonder oog voor deze context doet geen recht aan de historische verantwoordelijkheid van de Nederlandse staat. Daarnaast verzoek ik om behoud van de verkorte naturalisatietermijn voor personen die gehuwd zijn met een Nederlandse staatsburger. Een huwelijk impliceert doorgaans een duurzame en intensieve integratie in de Nederlandse samenleving. Het schrappen van deze uitzondering zou disproportionele gevolgen kunnen hebben voor mensen die reeds aantoonbaar verbonden zijn met Nederland, zowel juridisch als sociaal.
Ik pleit er dan ook voor dat het wetsvoorstel ruimte laat voor maatwerk en dat uitzonderingsgronden niet generiek worden geschrapt, maar zorgvuldig worden heroverwogen in het licht van historische, sociale en familiale omstandigheden.