Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
Naam
|
E Zinchenko
|
Plaats
|
Amersfoort
|
Datum
|
30 september 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Hoewel ik het voornemen van de regering begrijp, ben ik van mening dat een dergelijke wet geen terugwerkende kracht mag hebben.
Toen de inburgeringsvereiste een paar jaar geleden werd veranderd van niveau A2 naar niveau B1, gold dit bijvoorbeeld alleen voor mensen die na een bepaalde datum waren aangekomen. Degenen die hun inburgeringsproces al waren gestart, mochten doorgaan onder de eerdere regels.
Op dezelfde manier zou, als de verblijfsduur voor naturalisatie wordt verlengd van 5 naar 10 jaar en van 3 naar 5 jaar, deze wijziging alleen moeten gelden voor nieuwkomers vanaf een specifieke datum. Mensen die hier al hun leven hebben opgebouwd en hun plannen hebben gemaakt op basis van de huidige wetgeving (of dit nu 3 of 5 jaar is, afhankelijk van hun situatie), zouden onder de regels moeten kunnen naturaliseren die golden toen zij hun verblijf begonnen.
Het met terugwerkende kracht toepassen van de nieuwe vereiste zou oneerlijk zijn en het vertrouwen ondermijnen dat inwoners in de Nederlandse wet en instituties stellen.