Verlenging naturalisatietermijnen

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Amsterdam
Datum 30 september 2025

Vraag1

U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Ik begrijp dat massale immigratie grote effecten heeft op de samenleving, maar dit voorstel is naar mijn mening niet goed doordacht en een stap in de verkeerde richting, om de volgende redenen:

- Het verlengen van de termijn van vijf naar tien jaar zal nieuwkomers ontmoedigen om vroegtijdig Nederlands te leren, wat de integratie juist negatief beïnvloedt.

- Het met terugwerkende kracht toepassen van deze wijziging is oneerlijk tegenover talenten die bewust voor Nederland hebben gekozen. Zij kwamen hier in een periode van schaarste aan vakmensen, en nu de situatie stabieler is, lijkt Nederland zijn belofte niet na te komen. Ik ken zelf meerdere collega’s die de afgelopen vijf jaar naar Nederland zijn gekomen, hard bijdragen aan de economie en een gezin hebben dat goed geïntegreerd is. Voor hen zou dit ontzettend ontmoedigend en onrechtvaardig zijn.

- Nederlandse bedrijven lopen al achter op het gebied van innovatie in vergelijking met internationale grootmachten. Dit voorstel zou die kloof alleen maar verder vergroten.

In het algemeen vind ik dat een ontwikkeld land en samenleving beslissingen moet nemen op basis van feiten, data en gedegen onderzoek. Veranderingen die meer gebaseerd zijn op gevoel dan op bewijs zullen op de lange termijn meer schade dan voordeel brengen. Mijn advies is om een meer gedifferentieerd en onderbouwd plan te maken, waarin verschillende situaties apart bekeken worden.