Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
|
Naam
|
Anoniem
|
|
Plaats
|
Utrecht
|
|
Datum
|
1 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Ik steun het voorstel om de verblijfseis voor naturalisatie naar tien jaar te verlengen niet. Terwijl buurlanden zoals Duitsland hun regels versoepelen om hoogopgeleide en gekwalificeerde mensen aan te trekken, vind ik het verontrustend en onlogisch dat Nederland juist de tegenovergestelde richting inslaat.
Natuurlijk is het belangrijk om de huidige regels met betrekking tot integratie te herzien. Denk bijvoorbeeld aan een verzwaring van de taaleis (wat al in bespreking is) of het moeilijker maken van het inburgeringsexamen. Ook zou een verlenging van vijf naar zes of zeven jaar bespreekbaar kunnen zijn. Maar een directe verhoging naar tien jaar zal ongetwijfeld leiden tot een aanzienlijke daling van het aantal expats dat voor Nederland kiest.
De Nederlandse economie heeft naast het lokale arbeidspotentieel ook dringend behoefte aan hooggekwalificeerde internationale werknemers. Het is dan ook duidelijk dat het verlengen van de termijn naar tien jaar niet de juiste oplossing is. Het echte vraagstuk ligt naar mijn mening bij de aanpak van irreguliere migratie en de instroom van migranten of asielzoekers die zich onvoldoende integreren.
Een ander punt van zorg is dat goed opgeleide mensen, die in Nederland fulltime werken (45 uur per week of meer), meerdere talen spreken, openstaan voor de Nederlandse cultuur en een positieve bijdrage willen leveren aan de samenleving, door deze wetgeving zouden kunnen besluiten om voor een ander land te kiezen. Dat zou voor niemand die het beste met dit land voorheeft een wenselijke uitkomst zijn.
Ik vertrouw erop dat het Nederlandse volk en de beleidsmakers – die zich altijd onderscheiden hebben door gezond verstand, begrip en openheid voor verschillende culturen en achtergronden – ook in deze kwestie de juiste beslissing zullen nemen.