Ontwerpregeling isolatie en ventilatie Groningen en Noord-Drenthe (maatregel 29)

Reactie

Naam Kunstof kozijnen en trippel glas J Werksma
Plaats Zuidhorn
Datum 15 januari 2025

Vraag1

U kunt uw reactie geven op de gehele regeling. Specifiek wordt gevraagd of de concept regeling duidelijk en leesbaar is.
(Let op: de reactie die u hier typt is openbaar. Deel daarom geen persoonsgegevens en adresgegevens)
De uitgeschreven regeling is zeer bijzonder te noemen. Ten tijde dat wij gingen isoleren was de regeling net bekend en werd isoleren volop gepromoot zonder poes pas en kleine lettertjes. Wij hebben gelukkig toen wel een rapport laten opmaken voor de zekerheid. Inmiddels zijn de spelregels aangepast omdat er gewoon grofweg te weinig geld is wat is eruit opmaak. Dus er is een worst voorgehouden en nu kunnen inwoners die hebben geïsoleerd met de beste intenties fluiten naar hun geld. En wat dacht de overheid/Ny begun van de gevolgen?? Of dachten ze dat iedere inwoner bij het warmtefonds kan aankloppen voor een zak met geld?? Nee zuurverdiende spaargeld zit erin met het idee daar krijg ik weer een deel van terug of een lening. Maar nee alleen ISDE, waar trippel glas zelfs meer subsidie oplevert dat HR++, ook vanwege de isolatiewaarde. En denken ze ook na dat dit misschien ook financiële gevolgen kan hebben voor inwoners als je vooraf hebt gedacht spaargeld terug te krijgen???

Het blijft bijzonder dat op de RVO wel kunstof kozijnen en tripple glas worden benoemd als onderdeel van de standaardwaarde.

Alle energiebedrijven die nu betaald moeten worden of mensen die nu deze regeling hebben uitgeschreven of dit moeten toetsen....waar wordt dit van betaald. Daar zijn ook veel kosten mee gemoeid. Hoe eenvoudiger de regeling hoe duidelijker en komt het terecht daar waar het hoort en niet bij instanties, energieadviseurs, woningbouwcorporaties, maar gewoon bij de inwoner, de burger die zijn best heeft gedaan te isoleren. En de burger moet nu blijkbaar opdraaien voor een geldtekort.....had dan niets geroepen vorig jaar over isoleren,had gewacht totdat alles bekend was.

Dus tweede kamer doe je best en verdiep je nog eens goed in de spelregels en pas dit voorstel aan, zodat het voor de mensen die hiervoor in aanmerking komen niet weer een strijd gaat worden en mentale klachten gaat geven door geldzorgen etc.

Bezind voor men een regeling begint....