Ontwerpregeling isolatie en ventilatie Groningen en Noord-Drenthe (maatregel 29)

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Het Hogeland
Datum 22 januari 2025

Vraag1

U kunt uw reactie geven op de gehele regeling. Specifiek wordt gevraagd of de concept regeling duidelijk en leesbaar is.
(Let op: de reactie die u hier typt is openbaar. Deel daarom geen persoonsgegevens en adresgegevens)
Onbetrouwbare Overheid_ Ontmoedigingsbeleid

Een bredere ontzorgingsaanpak, waarbij huiseigenaren stap voor stap ondersteuning kunnen krijgen en een pool van energiecoaches- en adviseurs zorgt alleen voor werkgelegenheid voor een scala aan adviseurs. Schrijnend is dat opnieuw veel geld verdwijnt naar 3-den (adviseurs), i.p.v. dat het geld bij de bewoners van het aardbevingsgebied terecht komt. Nij Begun lijkt zo eerder een werkgelegenheidsplan (en helaas niet voor de bewoners uit het aardbevingsgebied) dan een herstelplan voor Groningen en Noord-Drenthe als gevolg van de gaswinningen.

Dat er voor de huiseigenaren kosteloos een pool van energiecoaches en -adviseurs beschikbaar komt betekent effectief weer een extra stap/hindernis in het proces, een stap (uiteraard) vertragend gaat werken.
Dit nog los van het feit dat de pool er nog niet is en het tijd zal kosten om dit op te zetten en tijd zal kosten voor je aan de beurt bent.

Wij hebben in 2024 al isolerende maatregelen genomen en deze voorgeschoten onder het motto van de overheid ‘je kan nu al beginnen en de subsidie later aanvragen’. Daarbij zijn we heel goed nagegaan/ geïnformeerd wat de voorwaarden m.b.t. de subsidie waren…maar die regels worden nu dus aangepast.
En ja, dom om te denken dat het nu waar was. Die loze beloftes zijn niets nieuws.
Ik lees nu ook dat de genoemde data in de regelingen onder voorbehoud zijn…dat lijkt een duidelijk signaal voor nog meer uitstel.
En dat er een subsidieplafond en mogelijke wachtlijst komt? Dus wie het eerst door het woud van regels en papieren komt wint?
Resultaat; financiële stress en zorgen.

Het eerst moeten aanvragen van de ISDE-subsidie (waarvoor andere voorwaarden en regels gelden) en vervolgens daarna apart ook nog een aanvraag voor de subsidie Maatregel 29 te moeten doen bij een ander loket is absurd, nodeloos ingewikkeld en tijdrovend. In een keer aanvragen door eigenaar en achter de schermen van de subsidieverstrekker(s) de verdeling in het potje ISDE- en Maatregel 29 subsidie te maken moet toch mogelijk zijn.

Het beoogde doel om een extra impuls aan het isoleren van woningen in het aardbevingsgebied te geven wordt op de manier niet gerealiseerd.
Als het doel een ontmoedigingsbeleid is, dan is het behoorlijk goed geslaagd. De drempel om deze subsidie aan te vragen is inmiddels mijlen hoog. En het vertrouwen evenredig laag.