Ontwerpregeling isolatie en ventilatie Groningen en Noord-Drenthe (maatregel 29)
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Winsum |
Datum | 17 januari 2025 |
Vraag1
U kunt uw reactie geven op de gehele regeling. Specifiek wordt gevraagd of de concept regeling duidelijk en leesbaar is.(Let op: de reactie die u hier typt is openbaar. Deel daarom geen persoonsgegevens en adresgegevens)
"Huiseigenaren in het gaswinningsgebied van Groningen en Noord-Drenthe hebben binnenkort recht op extra subsidie voor het isoleren van hun woning".
De overheid stimuleert al sinds geruime tijd dat we moeten isoleren. Voor de mensen in het aardbevingsgebied wordt dit extra aantrekkelijk door de nieuwe subsidieregeling zoals verwoord in Nij-Begun.
Zoals het er nu naar uitziet komen niet meer alle kosten, die gemaakt worden door te investeren in isolatie-maatregelen, in aanmerking voor de subsidie. Dit in tegenstelling wat eerder was beloofd. "Ga alvast maar beginnen met isoleren" was het credo. Ook wordt er verschil gemaakt in maximale subsidiebedragen. In het versterkingsgebied kan maximaal voor 40.000 euro worden gesubsidieerd en in het overige gaswinningsgebied voor maximaal 20.000 euro. Naar mijn idee opnieuw een tweedeling in het gaswinningsgebied. Uitvoeringskosten zijn in beide gebieden immers identiek.
Daarnaast werd duidelijk dat alleen isolatiemaatregelen worden vergoed die na april 2023 (start Nij Begun) zijn uitgevoerd. Veel mensen in het gaswinningsgebied hebben echter al voor deze datum geinvesteerd in isolatiemaatregelen dit om zo snel mogelijk van het gas af te komen en dit is niet alleen gedaan vanwege kostenbesparing op de eigen energierekening, nee het gaat ook om het dragen van maatschappelijke verantwoordelijkheid. Om mijzelf als voorbeeld te noemen. Ik heb in januari 2023 voor ruim 43.000 euro geinvesteerd in isolatiemaatregelen, ik heb hiervoor 25.000euro moeten lenen.
Mocht de regeling zo uitgevoerd worden zoals beschreven dan kom ik niet in aanmerking voor de subsidie. Om te voorkomen dat er opnieuw een tweedeling plaats vind moet de uitvoeringsregeling worden aangepast. Ik heb met meer inwoners uit het aardbevingsgebied gesproken die eveneens voor de datum Nij Begun, isolatiekosten hebben gemaakt.