Regeling Openbare jaarverantwoording Jeugdwet

Reactie

Naam meldpunt zorg en onderwijs fraude ( vrijwillig) (Diana GJ Niens)
Plaats Ommen
Datum 28 mei 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de ontwerpregeling Openbare jaarverantwoording Jeugdwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Graag wil ik hierop reageren.
Het klopt dat het gros van de aanbieders hun jaarcijfers niet deponeert of zelfs manipuleert om te verbloemen dat ze de zorg die ze claimen te bieden helemaal niet geboden hebben. ( dus fraude)
Elke zorgaanbieder, maar dan ook elke zorg/ onderwijs locatie behoren jaarlijks hun cijfers aan te leveren. Geen enkele aanbieder behoort hier een uitzondering op te hebben.

Na een gesprek met de KVK waarin ik vroeg waarom bepaalde bedrijven geen cijfers aanleverde terwijl dit verplicht was, kreeg ik als antwoord dat het niet hun taak was om dit te controleren.
De vraag is dan aan u: Wie voert dan wel deze controle uit? Ik hoef u niet te vertellen hoeveel er gesjoemeld wordt sinds de invoering hervormingsagenda jeugd.

De invoering van de dwang/ drang en bemoei zorg heeft er toe geleid dat nu meer dan ooit kwetsbare kinderen geen enkele zorg meer ontvangen, terwijl dit de insteek had moeten zijn van deze plannen. De zorg wordt nu alleen nog ingezet bij gezinnen die er niet eens om gevraagd hebben. U schermt met het feit dat er personeelstekorten zijn. Ik heb daar mijn oprechte serieuze twijfels bij. Als er echt een personeelstekort zou zijn op het gebied van zorg, JUIST dan zouden de meest kwetsbare kinderen prioriteit 1 moeten zijn, In plaats daarvan worden deze kinderen genegeerd en worden hulpverleners slapend rijk aan de simpele casussen. De kinderen die geen zorg krijgen die vallen vaak onder de categorie suïcide of ouders verdwijnen met hun kinderen het land uit.

Stop met het luisteren naar foute personen en begin in godsnaam eens te luisteren naar mensen die wel de kennis hebben. Ouders weten prima welke zorg hun kind nodig heeft. verstrek een pgb zodat ouders het desnoods zelf gaan doen. Dit scheelt vele mensenlevens.