Regeling aanwijzing consumentenvuurwerk (RAC)

Reactie

Naam L Steenbergen
Plaats Enschede
Datum 4 juli 2025

Vraag1

U kunt tot en met 30 juli via deze website reageren op alle onderdelen van de Regeling aanwijzing consumentenvuurwerk en de toelichting. Verwacht u dat de regeling effect heeft op u of uw organisatie?

Via deze weg maak ik mijn ongenoegen kenbaar en maak voor zover mogelijk bezwaar tegen de voorgenomen wijzigingen in de RACT per 01-10-2025.

Deze wijzigingen, en met name de ongelukkig gekozen ingangsdatum, maken een enorme hoeveelheid reeds bestelde/ingekochte en/of nog bij de consument thuis voorhanden zijnde categorie F2 producten illegaal die tot dusver goedgekeurd en volkomen legaal zijn geweest. De lange doorlooptijden van bestellen, produceren, vervoeren en daadwerkelijk importeren en verkopen binnen de vuurwerkbranche lijken hiermee niet serieus meegewogen te zijn en brengt veel mensen en bedrijven, privé en zakelijk, in een ongewenst lastige situatie (sterker nog, zij overtreden ongewild en mogelijk volledig onbekend per 1 Oktober 2025 de Wet). Deze wijziging valt ook niet tot het ondernemersrisico te rekenen, daar het wijzigingen betreft op vlakken die tot dusver nooit tot serieuze problemen geleid hebben en derhalve binnen de branche niet als risicofactor te boek stonden.

Temeer omdat er voor ingangsdatum 1 Juli 2026 (althans als streefdatum) een algeheel vuurwerkverbod voorgenomen is, zou ik willen verzoeken deze wijzigingen in de RACT op te schorten tot minimaal voorbij aankomende jaarwisseling, dan wel volledig te laten vervallen en impliciet in het voorgenomen algehele vuurwerkverbod mee te nemen.

Mvg een meedenkende burger