Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
S. Zijlstra
|
Plaats
|
Groningen
|
Datum
|
11 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
(Gevaarlijke) wetten als deze worden tot nu toe ingezet in landen als Hongarije en Turkije. De insteek is om diegene die een van de zittende regering of van een politieke groep afwijkende mening heeft de mond te kunnen snoeren. Of zoveel angst in te boezemen dat diegene zijn/ haar of hen mond wel houdt.
Enge symboolpolitiek die bij daadwerkelijke implementatie snel kan omslaan in een repressieve handhavingspolitiek. Zeker in combinatie met vage terminologie als “verheerlijken van terrorisme” en “openbare steun aan terroristische organisaties”. Hier kan je met een beetje ”vindingrijkheid” al snel een fck pvv/vvd of antifa sticker, een shirt met “free Palestine, Sea Shepherd of Extinction Rebellion of een button van een watermeloen onder plaatsen.