Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
O. Lavell
|
Plaats
|
Roermond
|
Datum
|
23 juli 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
De voorgestelde wet is veel te weinig specifiek. "Verheerlijken" kan werkelijk van alles betekenen, "terrorisme" ook. Wat er mee bedoeld wordt in elk individueel geval mag de rechter uitzoeken zeker? Dit gaat geweldig veel tijd verknoeien in onze rechtbanken.
Het is ook niet duidelijk welk probleem met deze wet precies wordt opgelost. Daarmee is het dus vooral symbolische wetgeving. Mensen die terrorisme werkelijk steunen kunnen immers allang worden aangepakt en dat gebeurt ook. De wet is dus overbodig.
Wat wel duidelijk is, is dat deze wet in het actuele geopolitieke klimaat gebruikt/misbruikt zal worden om steun aan Palestina en kritiek op Israël te criminaliseren. Het debat over het Israëlisch-Palestijns conflict is al zover verziekt dat zelfs hulporganisaties en functionarissen van de Verenigde Naties in Gaza door sommigen als "terroristen" worden weggezet. Wie protesteert tegen de genocide die daar plaatsvindt krijgt te horen dat hij/zij sympathiseert met "terroristen".
En in allerlei onvrije landen, van Rusland tot Saudi-Arabië en China, worden mensen met regelmaat veroordeeld voor "terrorisme" alleen omdat ze kritiek uiten op de corrupte overheid. De bschuldiging van terrorisme is daar vooral een stok om mee te slaan. Die kant moet het niet op in Nederland.
De voorgestelde wet druist in tegen de vrijheid van meningsuiting en tegen de democratische rechtsstaat.
Kortom: te vaag, overbodig, gevoelig voor misbruik, illiberaal.