Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Arnhem
Datum 16 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Ik vrees dat dit wetsvoorstel:

* De vrijheid van meningsuiting kan beperken, het is te vaag geformuleerd en dit kan leiden to misbruik vd wet. Activisten, journalisten en onderzoekers zouden ten onrechte beschuldigd kunnen worden. ?
* Niet effectief is in het bestrijden van terrorisme. Er is geen bewijs dat strafbaarstelling van verheerlijking leidt tot minder radicalisering. Bovendien heb ik moeite met de term terrroristische organisatie omdat deze term misbruikt kan worden om bepaalde groepen de mond te snoeren. ??
* De polarisatie en radicalisering kan verergeren. Door de wet kan een sfeer van wantrouwen ontstaan en de kloof tussen groepen worden vergroot. ??
* De ruimte voor debat en solidariteit aantast. Juist in tijden van onrecht is het belangrijk om je publiekelijk te kunnen uitspreken?