Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Utrecht
Datum 15 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Er zijn momenteel nogal wat demonstraties waarbij burgers onze regering probeert te bewegen de eigen Nederlandse en de internationale wetten en verdragen na te leven. Hier zouden geen demonstraties voor nodig moeten zijn, maar dat is helaas wel de realiteit waarin we leven.

Daarnaast is de machtsverhouding tussen overheid en burger al scheef en de voorbeelden waarbij de overheid daar bovenop (onnodig) nog extra over de schreef gaat zijn veelvuldig. Ook heeft de overheid geen enkele keer laten zien in staat te zijn, zeker binnen een normale termijn, de door de overheid zelf veroorzaakte gevolgen van haar machtsmisbruik te kunnen herstellen (kijk bijvoorbeeld naar het Toeslagenschandaal) of er lessen uit te trekken die ook daadwerkelijk in de praktijk worden gebracht (zo wordt het concept 'de burger met vertrouwen tegemoet treden' maar geen realiteit).

Gezien bovenstaande maak ik me ernstig zorgen dat de politiek het Wetvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties zal gebruiken om het demonstratierecht en de vrijheid van meningsuiting in te perken van hen die een andere menig hebben dan het kabinet. Doordat zowel de term 'verheerlijken' als 'steun betuigen' niet verder wordt gedefinieerd lijkt het huidige (inmiddels demissionaire) kabinet op dit soort misbruik vanuit de overheid voor te sorteren. Deze zorgen worden verder versterkt door het feit dat er al wetten zijn om daadwerkelijk terrorisme tegen te gaan. Daarom is dit wetsvoorstel ?niet alleen een slecht, maar ook een ontzettend gevaarlijk idee en verzoek ik u dringend om dit wetsvoorstel te verwerpen en daarmee onze democratie te beschermen.