Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam A Moll
Plaats Almere
Datum 11 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Dit wetsvoorstel is een buitengewoon slecht idee. Het is heel vaag geformuleerd en daardoor niet goed en eerlijk uitvoetbaar. Er bestaat een grote kans dat er willekeur haat plaatsvinden en dat kan en mag niet de bedoeling zijn.

Er is al voldoende wetgeving waarin aanzetten tot geweld strafbaar is. Huidige wetgeving Art 132 Sr, bevat goed afgebakende voorwaarden, is veel specifieker en voorziet in rechterlijke toetsing.
De voorgestelde wetgeving dreigt de vrijheid van meningsuiting, persvrijheid en het demonstratierecht structureel in te perken, klinkt als iets wat in de jaren 30 van de vorige eeuw ook werd toegepast en we weten hoe dat is afgelopen

Het voorstel wekt de indruk dat het mede bedoeld is om uitingen van solidariteit met Palestijnse verzetsbewegingen te criminaliseren

Het wetsvoorstel zet de deur open voor repressie van legitieme politieke meningsuiting