Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Vijfheerenlanden
|
Datum
|
15 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Beste overheid,
Bij dezen wil ik u vragen om dit wetsvoorstel niet aan te nemen. Het is niet concreet en niet precies genoeg waardoor het ervoor kan zorgen dat onschuldige mensen onterecht gestraft worden. Daarnaast bedreigt het op deze manier onze vrijheid van meningsuiting. De wetgeving zoals deze nu is op het gebied van dat aanzetten tot geweld strafbaar is, is voldoende. Het actuele artikel 132 Sr is namelijk wel concreet en veel preciezer en het biedt toetsing door de rechter.
Niet alleen de eerder genoemde vrijheid van meningsuiting wordt bedreigd, maar ook de vrijheid van de pers en en het recht om te demonsteren worden structureel ingeperkt. Het lijkt er ook op alsof met dit voorstel het recht wordt gecriminaliseerd om je solidariteit te betuigen met de slachtoffers van de situatie in Gaza, terwijl het juist een verzoek is om vrede en een menswaardig bestaan voor iedereen. Dat kan toch niet de bedoeling zijn.
In de hoop dat u de juiste en rechtvaardige beslissing neemt, groet ik u