Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Zaandam
Datum 11 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Ik ben tegen, helemaal eens met:
‘ PhD J.G. Rothfusz: Hierbij wil ik uiterst dringend verzoeken om het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties NIET aan te nemen. Ten eerste wordt in dit voorstel niet helder omschreven wat verstaan wordt onder verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties. Een eerste vereiste bij wetgeving is helderheid van definities. Wat wordt verstaan onder ‘verheerlijken’, ‘ openbare steunbetuiging’, ‘ terroristische organisatie’? Waar onheldere definities toe kunnen leiden zien we in de USA, waar mensen gedeporteerd worden omdat ze een tatoeage hebben die zou lijken op een symbool van een criminele groep. We zien het in Engeland, waar mensen worden gearresteerd omdat ze vreedzaam demonstreren met een bord, waarop staat dat ze een actiegroep steunen die actie voert tegen de wapenhandel tussen Engeland en Israël, waarmee de genocide in Palestina gesteund wordt. Deze actiegroep heeft onder meer vliegtuigen besmeurd. Een dergelijke actie kan met reeds bestaande wetgeving door de rechter beoordeeld worden en het is dus niet nodig om hier een nieuwe wet voor aan te nemen. Een tweede argument tegen deze wet is dus dat hij overbodig is en dat de bestaande wetgeving veel duidelijker is.
Deze wet leidt tot willekeur. Dat zien we in autocratieën, zoals Rusland en Turkije, maar het hoort niet thuis in een rechtsstaat. Amnesty International waarschuwt al, naar aanleiding van de Engelse wetgeving, waar Palestine Action als terroristische organisatie wordt aangemerkt, dat dit een ‘disturbing legal overreach’ is. Amnesty stelt dat ‘ terrorism legislation hands the authorities massive powers to arrest and detain people, suppress speech and reporting, conduct surveillance and take other measures that would never be permitted in other circumstances.’ Dergelijke wetgeving schaadt de vrijheid van meningsuiting en demonstratie, die fundamenteel zijn in een democratie.
We zien nu al dat de partijleider van de VVD de partijleider van de PvdD beticht van steun aan Hamas, als ze schijven watermeloen uitdeelt. Laten we geen wet aannemen die het mogelijk maakt om het uitdelen van watermeloen te bestraffen met een jarenlange gevangenisstraf.’