Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Harfsen
Datum 8 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Met dit nieuwe wetsvoorstel maak ik me enorme zorgen over de publieke vrijheid van meningsuiting en het recht op demonstatie; fundamentele vrijheden die horen bij een rechtsstaat en gezonde democratie.
Uiteraard kan niemand tegen zijn op het verheerlijken en uitdragen van terrorisme en het ondersteunen van terroristische organisaties. Echter in dit wetsvoorstel staat niet beschreven wat wordt verstaan onder terrorisme en terroristische organisaties wat ik een gevaar acht voor een glijdende schaal voor willekeur van de zittende macht.
Al eerder is gebleken dat politici bezorgde burgers die zich verenigen en zich uitspreken en acties nemen die confronterend zijn of hinderlijk worden gevonden, ‘lastig’ vinden (zoals bijvoorbeeld de zorg voor ons klimaat door Extinction Rebellion) en hun protest willen verbieden. Een dergelijke wet met een vaag geformuleerde definitie van terreur zou hierbij ondersteunend kunnen werken. Het is slechts een voorbeeld. In de toekomst kunnen zodoende ook andere organisaties waarin burgers zich verenigen vanuit bijvoorbeeld de zorg voor een gezonde samenleving, de zorg voor vrede en welzijn en andere zaken, worden aangepakt en gecriminaliseerd. Er kan een willekeur ontstaan ten aanzien van wat de politiek wel en niet zint zodra men vindt hinder te ondervinden omdat mensen gehoord willen worden.
De wet maakt dat ik mezelf niet herken in het vrije Nederland waar het recht op demonstratie en elkaar kunnen aanspreken op blinde vlekken en verantwoordelijkheid voor elkaar en de leefomgeving voorbij grenzen, een groot goed is en getuigt van menselijkheid. Ik teken dan ook bezwaar aan tegen dit wetsvoorstel temeer daar de huidige wetgeving Art 132 Sr al duidelijk en afdoende is voor rechterlijke toetsing welke overeenkomt en afgestemd is op de vrijheid van demonstratie en het recht op publiekelijke meningsuiting.