Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Zutphen
|
Datum
|
12 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Het is natuurlijk belangrijk en nodig om terrorisme te bestrijden. Maar zoals het voorstel nu is opgeschreven, is het te ruim en te vaag. Woorden als “verheerlijken” en “steun betuigen” worden niet duidelijk uitgelegd. Daardoor kan ook iets strafbaar worden dat helemaal geen echt gevaar oplevert, of dat gewoon onder de vrijheid van meningsuiting valt.
Dit kan leiden tot een chilling effect: mensen worden bang dat wat ze zeggen verkeerd wordt opgevat, en passen hun gedrag alvast aan. Vaak betekent dat dat ze iets níet zeggen of doen, ook als het eigenlijk gewoon mag.
Bij wetten over wat je wel en niet mag zeggen is dat gevaarlijk: als de regels te vaag zijn, weet niemand precies waar de grens ligt. Uit voorzorg vermijden mensen dan uitspraken of berichten die misschien verkeerd begrepen kunnen worden. Dat werkt verstikkend voor het publieke debat, de persvrijheid en kunst.
Zonder heldere grenzen en goede waarborgen is er een groot risico dat deze regels te ver gaan en onnodig ingrijpen in onze fundamentele vrijheden