Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Amsterdam
|
Datum
|
15 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
In dit artikel wordt niet beschreven wat beschouwd wordt als terrorisme. Ik heb de indruk dat de meningen over wat onder terrorisme valt behoorlijk verschillen. Voor sommigen zijn de acties zoals die van Extinction Rebellion, Farmers Defence Force en Palestine Action ook terrorisme. Maar naar mijn mening zijn dat geen terroristische acties.
Hoe is het geregeld met de journalistieke vrijheid? Vanuit journalistiek oogpunt moet het mogelijk zijn om afbeeldingen en teksten te laten zien, zodat duidelijk gemaakt kan worden wat er speelt in de samenleving. Ik zie in dit wetsvoorstel geen uitzondering hiervoor.
In het Verenigd Koninkrijk is Palestine Action verboden op basis van een politiek besluit. Ik denk dat het toegestaan zou moeten zijn om tegen zo’n besluit te protesteren zonder dat dit strafbaar is/ gezien wordt als steun aan een terroristische groepering. Vooral om dat er in dit geval nog geen onafhankelijke uitspraak van een rechter is geweest met de vraag of de actie van de actie groep inderdaad een terroristische actie was.
Het besluiten of een organisatie terroristisch is een algemene maatregel van bestuur. Ik weet niet hoe dit precies werkt, maar het lijkt me dat dit vooral een politiek besluit is. Vanwege de vergaande gevolgen zou hier een onafhankelijke rechter ook een uitspraak over moeten doen voordat steun aan een dergelijke organisatie strafbaar is.