Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Sigrid Roks
Plaats ‘s Hertogenbosch
Datum 6 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Beste ontvanger,

Ik lees net over dit wetsvoorstel en ben met stomheid geslagen.

Al lange tijd gaan mensen de straat op in Nederland om op te komen voor mensenrechten in Palestina. Israël pleegt aan de lopende band oorlogsmisdaden in Palestijnse gebieden, en toch is het het uitdragen van steun aan Palestina - bijvoorbeeld door middel van het dragen van de Palestijnse vlag - dat door de overheid bekritiseerd wordt. Ik heb begrepen dat het tonen van deze vlag en andere symbolen waarmee steun aan Palestina wordt getoond mogelijk strafbaar gesteld kan worden door dit nieuwe wetsvoorstel.

In wat voor wereld leven we als het uitspreken tegen genocide en voor mensenrechten straks strafbaar gesteld wordt? Terwijl de regering blijft weg kijken van Israëls oorlogsmisdaden, doet het volk dat niet. En nu wil de regering dat wij onze stem niet meer kunnen laten horen? Is dit niet een ernstige inperking van onze vrijheid? Daarnaast maakt het demissionaire kabinet hiermee duidelijk dat zij ervoor kiezen om aan de verkeerde kant van de geschiedenis te staan.

Het strafbaar stellen van demonstratie tégen genocide en onderdrukking zou een gitzwarte bladzijde zijn in de geschiedenis van de Nederlandse democratie. En ik wil het demissionaire kabinet dan ook met klem verzoeken om dit wetsvoorstel te verwerpen.

Met vriendelijke groet,
Sigrid Roks