Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Almere
Datum 9 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Dit is een vorm van censuur die nooit in de handen van de overheid mag liggen. "Terrorisme" is een erg geladen term die totaal afhangt van de tijd en cultuur. Nelson Mandela werd ook gezien als terrorist, dr. Martin Luther King Jr. ook. Door een wet als dit aan te nemen geeft het de overheid meer macht om mensen te arresteren onder het mom van "terrorismeverheerlijking". Waren de Indonesische vrijheidsstrijders terroristen? Waren de Nederlanders die tegen de Spanjaarden vochten dat ook? Wat dan van de verzetshelden tijdens de Tweede Wereldoorlog?

Zoals ik al zei is wat wordt verstaan onder "terrorisme" afhankelijk van wie de macht heeft en in welke tijd je leeft. Zo'n grijze term als dat mag nooit in de wet gehandhaafd worden. Dit leidt tot misbruik en gaat niet de goede kant op in een alsmaar rechts conservatiever wordende samenleving.