Toegang Rijbewijzenregister Boa’s
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Waalwijk |
Datum | 12 juli 2025 |
Vraag1
U kunt tot en met 20 augustus 2025 via deze website reageren op alle onderdelen van de regeling en de toelichting. We nodigen u uit om te reageren op de volgende vragen:1. Verwacht u dat de regeling of het besluit effect heeft op u of uw organisatie?
2. Verwacht u dat toegang tot de pasfoto in het rijbewijzenregister het werk van de boa makkelijker maakt?
3. In hoeverre verwacht u dat de administratieve lasten bij werkgevers van boa’s toenemen?
1. Ja. De voorgestelde wijziging heeft een direct positief effect op de taakuitoefening van boa’s. In de huidige praktijk zijn wij bij twijfel over identiteit vaak afhankelijk van politie assistentie. De mogelijkheid om zelfstandig een pasfoto uit het rijbewijzen register te raadplegen, voorkomt stagnatie, verhoogt de veiligheid en maakt ons optreden sneller en juridisch verantwoord.
2. Ja. Snelle, betrouwbare identiteitsvaststelling is essentieel in toezicht en opsporing, met name bij jongeren of vermoedens van identiteitsfraude. Toegang tot een pasfoto versterkt het gezag, voorkomt escalatie en bespaart schaarse politiecapaciteit. Dit bevordert rechtszekerheid voor burger en handhaver.
3. Enige toename in administratieve lasten is aannemelijk (AVG, Wpg), maar is beheersbaar en proportioneel. Veel organisaties beschikken reeds over vergelijkbare privacy protocollen. De uitvoerbaarheid binnen het boa-bestel is realistisch.