Aanpassing van toetsingskader in het kader van positieflijst reptielen
Reactie
| Naam | Anoniem | 
|---|---|
| Plaats | Barneveld | 
| Datum | 16 oktober 2025 | 
Vraag1
Wat vindt u van het aangepaste toetsingskader?Ik ben het totaal oneens met een algeheel verbod. Er moet wat gedaan worden aan de houderij, dat klopt. Stel bijvoorbeeld een bewijs van vakbekwaamheid in in deze sector. Hiermee voorkom je illegale handel, houderij en verkoop, maar weerhoud je "zomaar iedereen" van het houden/kweken, van reptielen.
Vraag2
Bent u het eens met de risicofactoren en risicocategorieën die zijn opgenomen in het toetsingskader?Ik ben het niet geheel eens. Uit onderzoek lijkt er vanalles te vinden, maar het feit blijft dat er al jaren met veel succes een verscheidenheid aan soorten gehouden wordt door een hoop specialisten. Ik noem de hobby houders hier specialisten, omdat ze dat na al die tijd zeker weten zijn! Iemand die daar geen ervaring mee heeft, is niet bekwaam daar over te oordelen
Vraag3
Mist u nog zaken die van belang kunnen zijn bij het beoordelen van reptielensoorten op risico's wanneer ze gehouden worden?De situatie bij de houders zelf. Hoe worden ze gehouden, waar liggen verbeterpunten, maar vooral; hoe kan het al die tijd al zo goed gaan? Want waarom moet er ineens een verbod komen voor diersoorten die al die tijd goed gehouden zijn?