Wet vuurwerkverbod
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Steenbergen
|
Datum
|
21 januari 2022
|
Vraag1
Wat is uw opvatting over de introductie van een algemeen vuurwerkverbod voor consumenten?
Met een algemeen vuurwerkverbod sla je de plank volledig mis.
Zie het als het sluiten van de coffeeshops, je pakt de legale manier af en verhoogt daarmee de illegale handel.
Bij vuurwerk is het niet anders. Vuurwerk kent menig mens van kinds af aan, uitkijkend naar die datum, die 31 december waar we met het gezin samen buiten of achter het raam genieten van een uren durende show.
2021 was niet anders, het was prachtig! Al was ik wel wat angstig voor al het illegale vuurwerk dat werd afgestoken. Massaal zijn mensen naar de buurlanden gereden om daar het vuurwerk te halen, een dolk in de rug van de Nederlandse ondernemer, maar wel een oudjaar zoals deze traditiegetrouw hoort te zijn.
Kortom, een grote "nee!" tegen een algemeen vuurwerkverbod. Een grote ja tegen het aanpakken van illegaal vuurwerk, zelfgemaakte vuurwerkbommen en een tijdsblok van 22:00 - 2:00 en alles daarbuiten wordt gestraft met een hoge boete of gevangenisstraf tot 1 januari en uiteraard het vernietigen van het aangetroffen vuurwerk.