Wet vuurwerkverbod

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Velp
Datum 8 januari 2022

Vraag1

Wat is uw opvatting over de introductie van een algemeen vuurwerkverbod voor consumenten?
Beste,

Vuurwerk is al jaren lang een traditie. Elk jaar opnieuw is dit een dag, waar vele liefhebbers naar uitkijken en naar toe leven. Hierbij ligt de nadruk op de ‘liefhebbers’. Ik heb het hier niet over het tuig dat dingen kapot maakt, geweld pleegt en alleen maar uit is op het uitdagen van onze hulpverleners (in alle vormen). Nee, ik heb het hier over de gezinnen, families, mijn straat (waar vuurwerk het grote gezellige thema rond oud en nieuw is) en vrienden die een feest maken van de overgang naar het nieuwe jaar.

Sinds 2017 vier ik de jaarwisseling met familie en vrienden samen in onze straat. Ieder jaar zie ik het aantal mensen uit onze straat, en in steeds grotere mate de omliggende straten genieten van ons vuurwerk om 12 uur.

Begrijp mij niet verkeerd, ieder vuurwerkslachtoffer is er 1 teveel, maar vanuit de vuurwerkbranche is er de laatste jaren alles aan gedaan om het aantal slachtoffers terug te dringen.
Inmiddels zijn Romeinse kaarsen, vuurpijlen, single shots F3 en alle knallers verboden in Nederland. Daarnaast word er veel geïnvesteerd in voorlichting op scholen en het gratis verstrekken van een vuurwerkbril en aansteeklont bij iedere bestelling. Het verbieden van goedgekeurd Nederlands consumenten siervuurwerk zal alleen maar averechts werken en de vraag naar illegaal vuurwerk laten toenemen. Of ze gaan zoals afgelopen december heeft bewezen shoppen in het buitenland. Echte liefhebbers weten ook verantwoordelijk om te gaan met vuurwerk. Die gaan niet stunten om stoer te doen, en al helemaal geen hulpverleners bekogelen met vuurwerk.

Dus alstublieft pak de handel in illegaal vuurwerk nog strenger aan, pak de relschoppers aan maar laat de liefhebbers, vriendengroepen en families oud en nieuw vieren met Nederlands consumenten siervuurwerk.