Wet basisverzekering arbeidsongeschiktheid zelfstandigen

Reactie

Naam zelfstandig ondernemer (martin m de goeij)
Plaats Oostvoorne
Datum 12 juli 2024

Vraag1

Geen specifieke vraagstelling. U kunt reageren op alle onderdelen.
Goedendag.
Mijn 1e reactie is dat ik als zelfstandige graag zelf de beschikking houdt over hoe ik mijn zaken regel en zit dus niet te wachten op een verplichting vanuit de overheid.
Ben al sinds jaren lid van een broodfonds om het risico op arbeid ongeschiktheid te ondervangen en heb voldoende buffer voor als dit langere tijd zou gaan duren.
Bovendien bevreemd het me dat we nu recht hebben op een uitkering via de BBW (wat neer komt op een minimumloon) en we daar straks wellicht ca. 200 euro per maand voor moeten gaan betalen.
Mocht er toch een verplichte verzekering tegen arbeidsongeschiktheid komen, zorg er dan in ieder geval voor dat de maandelijkse premie beter betaalbaar wordt voor zelfstandigen. De huidige voorgestelde premie in combinatie met een eigen risico zal voor veel zzp'ers zeer lastig op te brengen zijn. De premie kan verlaagd worden door het eigen risico te verlengen naar twee jaar, omdat het grootste deel van de mensen die arbeidsongeschikt wordt, binnen twee jaar weer beter en aan het werk is. De eigen risicoperiode van twee jaar kan goed, betaalbaar en tegen betere voorwaarden afgedekt worden door een Broodfonds.