Wijziging Bal verzegeling pleziervaartuigen
Reactie
Naam
|
M N Post
|
Plaats
|
Bussum
|
Datum
|
22 juli 2021
|
Vraag1
Hebt u vragen of opmerkingen? U kunt via deze website reageren op alle onderdelen van deze regeling en de toelichting.
Ik ben lid van een bij het Watersportverbond aangesloten vereniging. Echter, ik sluit mij niet aan bij het standpunt van het Watersportverbond. inzake de wijziging Besluit Activiteiten Leefomgeving verzegeling pleziervaartuigen. Mijn standpunt luidt als volgt:
Ik ben, als actief zeiler, zwemmer en vooral vader, voor schoon water en sta dan ook achter het lozingsverbod. Het verbod verkleint de kans op ziekten voor zwemmers en watersporters die in direct contact komen met het oppervlaktewater (zoals zeilers in open boten, kanoërs en boardsporters).
De invoering van de verzegeling kan mij niet snel genoeg aan. Er zijn op dit moment inderdaad onvoldoende vuilwater uitpompstations. Het lozingsverbod zal de druk op diverse spelers verhogen om dit tekort snel op te lossen. Deze druk wordt onder meer verhoogd door tientallen watersporters die aan het eind van een mooi weekend terugkomen in de haven, en die ook ervaren dat het uren duurt voordat iedereen zijn tank heeft kunnen legen.
Ik vraag ook van de overheid een actieve rol om de infrastructuur van vuilwater uitpompstations op orde te krijgen (voldoende en goed werkende stations in havens, maar ook langs de openbare vaarweg). Alleen met een eenduidige en strikte controle zal er naleving van de regels komen. Dit is absoluut noodzakelijk om ons mooie waterrijke land tiptop in orde te houden.