Wijziging Regeling inburgering 2021

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Zwolle
Datum 26 februari 2025

Vraag1

Geen specifieke vraagstelling. U kunt reageren op alle onderdelen.
In willekeurige volgorde:
- De omschrijving rondom geboorteakte is enigszins onduidelijk geformuleerd en kan vragen oproepen.
- Werk voor minimaal 32 uur is aan de hoge kant. Zeker buiten de Randstad zijn de mogelijkheden voor het volgen van inburgeringslessen na werktijd beperkt tot zelfs niet aanwezig. Mn in het Oosten en Noorden van het land is het al bijna niet te doen om inburgeren te combineren met 24 u werken per week, laat staan nog meer uren.
- In verlengde daarvan zou er een optie voor verlenging aan toegevoegd moeten worden, namelijk het tekort aan personeel dat gecertificeerd is om inburgeringslessen (lees: NT2 les) te geven . De wachttijden nemen buiten de Randstad de laatste tijd alleen maar toe waardoor statushouders die willen en kunnen inburgeren thuis moeten wachten tot er ruimte is. Wanneer ze dan in de tussentijd werk vinden, lopen ze het risico dat ze dat later in het traject niet kunnen combineren met inburgeren door de beperkte lesmogelijkheid (ivm met gebrek aan docenten).
Het één haakt in het ander en zorgt in grote delen van het land voor problemen.
- Bij chronische ziekte of situaties waarin herstel niet meer mogelijk is, zou direct verlenging of vrijstelling moeten kunnen worden aangevraagd en niet pas na 2,5 jaar (6 maanden voor einde termijn). Dat veroorzaakt bij de zieke statushouders veel extra stress en zorgen die niet bevorderlijk werken op eventueel herstel.