Zelfstandigenwet
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Spijkenisse |
Datum | 27 mei 2025 |
Vraag1
Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.Het vooraf aangeven dat iemand zelfstandig is, is een hele duidelijke manier voor opdrachtnemers om de juiste mensen in te huren. Momenteel kan ik met 16 jaar ervaring als ontwikkelaar, niet goed meer aan de slag omdat opdrachtnemers onzeker zijn. We zien nu ook dat de markt stagneert, projecten worden niet meer uitgevoerd. Dit is slecht voor Nederland, omdat geld stil komt te staan. We moeten zo snel mogelijk de wet door gaan zetten om Nederland weer in beweging te krijgen.
Vraag2
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?Om het te toetsen zou de belastingdienst steekproefsgewijs dit op kunnen vragen bij de ondernemer. De ondernemer kan dan bewijzen dat alles op orde is. Is dit niet het geval, dan verliest de zelfstandige daarmee zijn markering als zelfstandige indien de ondernemer niet binnen korte tijd verbetering toont. Bij een verdenking zou de belastingdienst een controle kunnen doen en een waarschuwing kunnen uitgeven, net als nu ook bij de NVWA gebeurd met controles in bedrijven.
Vraag3
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?Er zou een formulier gebruikt kunnen worden, zoals de VAR verklaring. Dit kan digitaal. Zo weet iedereen waar die aan toe is, en doordat beide partijen deze goedkeuren, kan er juridisch gezien ook waarde aan gegeven worden. Mocht er een geschil ontstaan, dan kunnen beide partijen terugvallen op dit geaccepteerde formulier.
Vraag4
Acht u het noodzakelijk en/of wenselijk om een extra wetsartikel op te nemen voor het geval een zelfstandig werkende niet (volledig) voldoet aan de criteria in het nieuw voorgestelde lid 2 van BW 7:610?Zo ja, hoe zou de vormgeving van een dergelijk derde lid er volgens u dan uit moeten zien?
Zo nee, moet in een dergelijke situatie dan holistisch gekeken worden naar de criteria uit het tweede lid of biedt het huidig wettelijk kader voldoende houvast voor een dergelijke situatie?
Ja, er zijn altijd uitzonderingssituaties. Deze zouden via maatwerk gekeurd moeten kunnen worden en alsnog als zelfstandige aangemerkt moeten worden.