Zelfstandigenwet
Reactie
Naam | Durendale Reizen (T.D.J. Meijer) |
---|---|
Plaats | Leiderdorp |
Datum | 28 mei 2025 |
Vraag1
Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.Het is gewoon weer een ambtelijk bureaucratische checklist die veel werk en gedoe veroorzaakt en niet bijdraagt aan een efficiënte en effectieve economie. Zeker niet omdat het aannemen van een werknemer voor kleinere ondernemers vaak niet mogelijk of onwerkbaar is. Het dan via een detacheerder laten lopen de kosten flink opdrijft, o.a. door BTW over de loonheffing van het salaris.
Naar mijn mening moet het hele sociaal economische stelsel op de schop met als uitgangspunt eigen verantwoordelijkheid. De keuze om zelfstandige te willen zijn moet vooropstaan. Niet de wensen van pensioenfondsen, verzekeraars, vakbonden, detacheerders en ambtenaren.
Vraag2
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?De wens om zelfstandige te zijn en de uiting daarvan in de markt
Vraag3
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?De uitdrukking van de zelfstandigheid van de opdrachtnemer.
Het zelf indelen van tijd en aanpak is onzin. Als toeristische gids heb je een reisschema dat je moet leveren. In de bouw kun je niet besluiten om 's nachts te werken want dat is onveilig en is het project afgesloten. Het hele verhaal is een futiele poging om een complexe werkelijkheid te vangen in eenvoudige regels. Daar blijft de onduidelijkheid en schiet de regelgeving zijn doel voorbij.
Vraag4
Acht u het noodzakelijk en/of wenselijk om een extra wetsartikel op te nemen voor het geval een zelfstandig werkende niet (volledig) voldoet aan de criteria in het nieuw voorgestelde lid 2 van BW 7:610?Zo ja, hoe zou de vormgeving van een dergelijk derde lid er volgens u dan uit moeten zien?
Zo nee, moet in een dergelijke situatie dan holistisch gekeken worden naar de criteria uit het tweede lid of biedt het huidig wettelijk kader voldoende houvast voor een dergelijke situatie?
De wens om zelfstandige te zijn moet leidend zijn.