Zelfstandigenwet

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Lansingerland
Datum 2 juni 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Prima actie voor mensen die echt als ondernemer willen opereren. Duidelijkheid is het sleutelwoord.

Vraag2

Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?
Bij de offerte uitvraag dien je de criteria te beantwoorden, waarnodig de opdrachtgever deze criteria laten toetsen of door een verklaring van de boekhouder/accountant.

Vraag3

Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?
Zie vraag 2.

Vraag4

Acht u het noodzakelijk en/of wenselijk om een extra wetsartikel op te nemen voor het geval een zelfstandig werkende niet (volledig) voldoet aan de criteria in het nieuw voorgestelde lid 2 van BW 7:610?

Zo ja, hoe zou de vormgeving van een dergelijk derde lid er volgens u dan uit moeten zien?

Zo nee, moet in een dergelijke situatie dan holistisch gekeken worden naar de criteria uit het tweede lid of biedt het huidig wettelijk kader voldoende houvast voor een dergelijke situatie?
Dat lijkt mij een goed idee. Indien wordt afgeweken dient hier een gedegen motivatie voor te gelden, bijvoorbeeld een specialisme of een prangende situatie. Dit dient toetsbaar te zijn waarom er wordt afgeweken. Liever nu alles goed en meetbaar organiseren dan door blijven "rommelen" met de huidige wetgeving.