Zelfstandigenwet
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | eindhoven |
Datum | 27 mei 2025 |
Vraag1
Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.Ik vind dat als je verplicht word om je pesioen en AOV zelf te regelen, dat deze dan voor zzp-ers dan makkelijker, goedkoper en beter geregeld moeten worden. Bijv bij een AOV dat we dezelfde toegang/ rechten krijgen als de mensen in loondienst. Er zitten veel te veel clausules in, die situaties uitsluiten en je uiteindelijk niet uitgekeerd krijgt terwijl je wel super veel moet betalen.
Vraag2
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?een website waar je makkelijk alles invoerd en een reactie krijgt
Vraag3
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?een website waar je makkelijk alles invoerd en een reactie krijgt
Vraag4
Acht u het noodzakelijk en/of wenselijk om een extra wetsartikel op te nemen voor het geval een zelfstandig werkende niet (volledig) voldoet aan de criteria in het nieuw voorgestelde lid 2 van BW 7:610?Zo ja, hoe zou de vormgeving van een dergelijk derde lid er volgens u dan uit moeten zien?
Zo nee, moet in een dergelijke situatie dan holistisch gekeken worden naar de criteria uit het tweede lid of biedt het huidig wettelijk kader voldoende houvast voor een dergelijke situatie?
Nee, er moet altijd holistich en met menselijke maat gegeken worden, je kunt niet alles en eidereeen in een kader krijgen. Er moet vrijheid blijven om de creativiteit van ondernemerschap te laten bestaan.