Zelfstandigenwet

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Harderwijk
Datum 27 mei 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
De zelfstandigenwetgeving en de eisen voor een zzp’er zijn niet veel anders dan voorheen. En waar dit anders is, lijkt het geen vreemd voorstel.
Wat ik nu vooral merk is dat opdrachtgevers onvoldoende voorgelicht worden door de overheid waardoor opdrachten radicaal minderen. Hierdoor staat de markt nog meer onder druk want let wel: zzp’ers en hun kennis en flexibiliteit zijn hard nodig!!

Vraag2

Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?
Via boekhouder of administratiekantoor

Vraag3

Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?
Opdrachtovereenkomst

Vraag4

Acht u het noodzakelijk en/of wenselijk om een extra wetsartikel op te nemen voor het geval een zelfstandig werkende niet (volledig) voldoet aan de criteria in het nieuw voorgestelde lid 2 van BW 7:610?

Zo ja, hoe zou de vormgeving van een dergelijk derde lid er volgens u dan uit moeten zien?

Zo nee, moet in een dergelijke situatie dan holistisch gekeken worden naar de criteria uit het tweede lid of biedt het huidig wettelijk kader voldoende houvast voor een dergelijke situatie?
Ik denk dat de zelfstandige de ruimte moet krijgen om te herstellen net als bedrijven die niet aan bepaalde kwaliteitsnormen voldoen bijvoorbeeld