Ontwerp aansluitroutes Lelystad Airport
Reactie
Naam
|
Jaap van Riesen
|
Plaats
|
Vledder
|
Datum
|
25 oktober 2017
|
Vraag1
Heeft u verbetervoorstellen voor de aansluitroutes van Lelystad Airport op het hogere luchtruim binnen de geldende uitgangspunten van het Kabinet?
Als bewoner van één van de rustige gebieden van ons land slaat de schrik toe bij het bekijken van een kaartje waar mijn woonplaats Vledder ook op staat. Op minder dan 2 km hoogte komen hier vliegtuigen boven cirkelen. We hebben hier een aantal aanééngesloten natuurgebieden, de Wieden/Weerribben, Drents-Friese wold, Dwingelderveld (officieel stiltegebied) en nog zo wat meer. Dit gebied wordt door erg veel recreanten bezocht, zij zoeken rust en stilte. Ze behoeven daarvoor geen vliegtuig te nemen, maar gaan gewoon per fiets, benenwagen, kano of zeilboot. Het grote aantal recreanten is voor de gehele streek van groot economisch belang en de plannen voor die (laag)vliegroutes gooien de toekomst voor dit grote natuurgebied flink in de war.
Opvallend bij alle plannen voor aanvliegroutes is dat er geen gebruik wordt gemaakt van de route waar erg weinig mensen last zouden hebben van het lawaai, nl gewoon over het Ijsselmeer. gewoon een Noord-Zuid-route maken en niemand klaagt meer. Ook voor Schiphol zou dit een fraaie oplossing zijn.
Nog een tip: noem Lelystad Airport ook Schiphol, dan ben je van een heleboel gedoe af.