Ontwerp aansluitroutes Lelystad Airport

Reactie

Naam VenX (hr s van dijck)
Plaats Teuge
Datum 17 oktober 2017

Vraag1

Heeft u verbetervoorstellen voor de aansluitroutes van Lelystad Airport op het hogere luchtruim binnen de geldende uitgangspunten van het Kabinet?
Geachte mevrouw Dijksma,

Hierbij ontvangt u mijn reactie op de internetconsultatie met betrekking tot de “Beleidsnota aansluitroutes Lelystad Airport en de daarbij behorende detailkaarten, versie 5 oktober 2017”.


Ik begin met een oplossing:
De minimum aansluit hoogtes voor ARTIP voor verkeer richting Schiphol op een hoger level zetten b.v. fl 090
De minimum hoogtes voor aan vliegen Lelystad kunnen dan ook omhoog. Verleg de route een aantal mijlen om de toekomst van Teuge te garanderen. Ontwerp zoveel mogelijk CDA approach d.w.z. continious dement approaches...hierdoor blijft de motoren op zeer lage toren draaien en geluid is geen factor. Kijk voor voorbeelden naar de nacht STAR's van Schiphol. ja, vliegtuigen zullen iets verder om vliegen, maar met gas terug is er minder uitstoot en minder lawaai en dit faciliteert hoger aanvlieg routes.



Het Luchthavenbesluit Lelystad is in 2015 vastgesteld zonder dat het ontwerp voor de aansluitroutes op het hogere luchtruim gereed was. Het ontwerpproces voor de aansluitroutes op het hogere luchtruim is pas in 2017 afgerond. Toen werd ook duidelijk dat er niet op behoorlijke wijze kan worden aangesloten op het hogere luchtruim. Dit heeft enerzijds te maken met de gestelde randvoorwaardes in het ontwerpproces (o.a. geen interferentie met Schipholverkeer) en anderzijds met de vertraagde herindeling van het Nederlandse luchtruim.

Ik heb de volgende bezwaren tegen de besluitvorming:
9. De laagvliegroutes waren ten tijde van het nemen van het Luchtvaartbesluit (2015) niet bekend. Om die reden hebben zeer veel inwoners van Gelderland geen zienswijze ingediend tegen het Luchthavenbesluit. Hierdoor is hun de kans op rechtsbescherming ontnomen.

Mocht de internetconsultatie leiden tot aanpassing van de routes dan zal er ook voor wat betreft de aanpassingen inspraak mogelijk moeten zijn.