wet natuur
Reactie
Naam | e.w.m. dresens |
---|---|
Plaats | Haarlem |
Datum | 17 november 2011 |
Vraag1
(1) Dragen de voorgestelde wijzigingen ten opzichte van de huidige natuurwetgeving bij aan de balans tussen ecologie en economie?(2) Is het voorliggende wetsvoorstel voor de praktijk duidelijk en uitvoerbaar?
(3) Heeft u verder nog opmerkingen over de inhoud van het wetsvoorstel en de toelichting?
ad 1) de huidige natuurwet zorgt niet voor een balans maar economie gaat de boventoon voeren. Er zijn belangrijke nationale natuurwaarden die niet door een enkelvoudige vertaling van Habitat- of Vogelrichtlijn naar nationale wetgeving beschermd worden.
ad 2) integratie van de natuurwetgeving is toe te juichen, en vereenvoudiging van regeldruk eveneens. Maar wat nodig blijft is een nationaal richting gevende overheid anders ontspoort het in een gedereguleerd circus met 11 provincies met eigen regeltjes.
ad 3) de meest praktische weg voor soortenbescherming is behoud van leefgebied. Dat moet beter geregeld in de huidige wet.