wet natuur

Reactie

Naam J. Spaans
Plaats Lent
Datum 13 november 2011

Vraag1

(1) Dragen de voorgestelde wijzigingen ten opzichte van de huidige natuurwetgeving bij aan de balans tussen ecologie en economie?
(2) Is het voorliggende wetsvoorstel voor de praktijk duidelijk en uitvoerbaar?
(3) Heeft u verder nog opmerkingen over de inhoud van het wetsvoorstel en de toelichting?
Ad. 1 en 3. De voorgestelde wijzigingen maken de balans tussen economie en ecologie juist nog onevenwichtiger. De staatssecretaris geeft de indruk dat onze economie steeds meer te lijden heeft onder allerlei natuurbeschermingswetten, die met zorg tot stand zijn gekomen om juist meer evenwicht te krijgen tussen groei (economie) en ecologie (gezondheid). Deregulering is op zich een goede zaak, maar dan moet je het verhaal wel eerlijk vertellen. Jarenlange voorbereiding en consensus op Europees Niveau, over bijvoorbeeld de Ecologische Hoofd Structuur wil deze staatssecretaris zomaar even afbreken. Juist deze EHS stelt onze groei-maatschappij in staat om zich enigszins leefbaar te houden. Want meestal wint juist de economie, beste hr. Bleker. We hebben van onze boerenbedrijven een vee-industrie gemaakt die ver afstaat van onze maatschappelijke verantwoordelijkheid.

Een partij zoals het CDA, die zulke prachtige woorden bezigt, als de "heelheid van de schepping", en vele nota's het licht heeft doet zien over onze gezamenlijke verantwoordelijkheid moet daar dan ook naar handelen, en niet de boeren op het verkeerde pad helpen. Geef de boeren een goede prijs voor hun produkten, maar laat het vee niet stikken in nauwe stallen of kippehokken van een A4-tje.

Bijlage

  • Bijlage